Netwerk oplossingen

View as Grid List

7 Items

per pagina
Set Descending Direction
  1. TRB245000000
    Teltonika TRB245 4G LTE Gateway 150MBps Dual Sim, & GNSS
    • Apparaat : Gateway
    • mobiel netwerk : 2G, 3G, 4G (lte) cat4
    € 183,92 € 152,00
  2. TRB255000000
    Teltonika TRB255 LTE Cat M1 / NB-IoT/ EGPRS Dual Sim Gateway
    • Apparaat : Gateway
    • mobiel netwerk : 4G (lte) cat1, NarrowBand
    € 145,20 € 120,00
  3. Teltonika Industrial LTE Cat4 IoT Gateway, TRB140, 1x LAN
    Teltonika Industrial LTE Cat4 IoT Gateway, TRB140, 1x LAN
    • Apparaat : Gateway
    • mobiel netwerk : 3G, 4G (lte) cat4
    € 105,27 € 87,00
  4. IGC-0101DSFP
    IGC-0101DSFP
    • Fabrikant : Lantech
    • Apparaat : Media Converter
    € 211,75 € 175,00
  5. IPGC-0101DSFP-12V
    IPGC-0101DSFP-12V
    • Fabrikant : Lantech
    • Apparaat : Media Converter
    € 506,39 € 418,50
  6. IEC-0101FT-SC-MM (2KM)
    IEC-0101FT-SC-MM (2KM)
    • Fabrikant : Lantech
    • Apparaat : Media Converter
    € 174,85 € 144,50
View as Grid List

7 Items

per pagina
Set Descending Direction

Door de toenemende complexiteit van de computertechnologie wordt het steeds lastiger om industriële embedded apparatuur te beheren. In dit IoT tijdperk wordt het Ethernet gebruikt om dergelijke apparatuur vanaf een afstand te beheren en uit te lezen. Om dit te kunnen realiseren moeten de toegepaste netwerkapparaten grote afstanden overbruggen. De apparatuur moet daarnaast bestand zijn tegen EMC, stof en grote temperatuurverschillen.

Arcobel levert een compleet assortiment aan netwerkoplossingen, waarmee IoT netwerken volledig beheerd kunnen worden. Zo leveren wij industriële gateways waarmee de verbinding tussen twee incompatibele netwerken gerealiseerd kan worden. Deze devices kunnen verschillende industriële systemen met elkaar linken. Middels diverse netwerkprotocollen kunnen alle systemen en apparaten op een afstand beheerd worden. Het verschil tussen reguliere gateways en industriële gateways zit in het design. Industriële gateways zijn voorzien van een rugged behuizing waardoor ze in de meest uitdagende omgevingen ingezet kunnen worden. Deze fanless devices worden in fabricagehallen, voertuigen, transport en externe locaties toegepast.

Naast gateways kunt u ook bij Arcobel terecht voor diverse Ethernet oplossingen. Wij leveren bijvoorbeeld rugged Ethernet switches voor IIoT, railway 4.0 applicaties en militaire toepassingen. Deze switches vormen de communicatiepunten van een Ethernet netwerk. Deze devices zorgen voor een betrouwbare en efficiënte data-uitwisseling en kunnen de robuustheid van uw netwerk veiligstellen. In ons assortiment vindt u zowel managed als unmanaged ethernet switches.

Het is niet altijd even eenvoudig om een Ethernet netwerk in een industriële omgeving op te zetten. Grote machines en motoren creëren magnetische velden, waardoor standaard bekabeling niet altijd gebruikt kan worden. Media converters bieden dan een uitkomst. Met behulp van deze devices kan er op zeer onbereikbare plekken een single-point connectie met een Ethernet apparaat gerealiseerd worden. Op arcobel.com vindt u managed en unmanaged mediaconverters, die voor de meest uiteenlopende applicaties geschikt zijn. Toepassingsgebieden zijn o.a. fabrieksautomatisering, camerabeveiliging en windmolenparken.

Ethernet switches en mediaconverters zijn vaak voorzien van fysieke SFP poorten, waar SFP transceivers op aangesloten kunnen worden. Deze SFP modules zijn bedoeld om een koperdraad kabel of glasvezel kabel op aan te sluiten en hebben een bi directionele werking. Arcobel levert SFP transceiver modules, die in single-mode of multi-mode data kunnen overbrengen.

Hieronder ziet u een selectie van onze standaard netwerkoplossingen. Neem vrijblijvend contact met ons op voor meer mogelijkheden, wij adviseren u graag.

Gateways

Gateways zorgen voor de vertaling en daarmee ook de verbinding tussen twee incompatibele netwerken. Door de opkomst van Industrial Internet of Things (IIoT), wordt er in diverse industrieën veel gebruik gemaakt van IoT gateways. Gateways zijn ideaal voor het ontvangen, verzamelen en verzenden van data. Industriële Gateways worden o.a. voor Smart City deployment, transport en energie metingen toegepast.

Een gateway beschikt over de benodigde I/O, waarmee de signalen van sensoren in data omgezet kunnen worden. Zo zijn gateways voorzien van DIO, AD/DA, seriële communicatie of veldbussen, om deze communicatie mogelijk te maken. Deze data wordt vervolgens middels NB-IoT, Sigfox, LTE-M of LoRa de Cloud ingestuurd.

In ons assortiment vindt u gateways die met sensor modules uitgerust kunnen worden. Deze modules vormen de bouwstenen voor een op maat gemaakt systeemontwerp. Door dit modulaire design zijn deze gateways snel en eenvoudig voor ieder IIoT project te gebruiken.

Arcobel levert netwerkoplossingen die een antwoord op vele connectivity issues bieden. Op locaties waar geen bekabeld internet kan worden aangelegd, kan er een lokale hotspot met een gateway gecreëerd worden. Ook kunnen onze gateways als internet back-up oplossing worden toegepast.

Door een gateway toe te passen zorgt u niet alleen voor een flexibele, schaalbare en betrouwbare verbinding, ook bespaart u op operationele kosten. De aangesloten apparatuur kan namelijk middels remote managementsoftware vanaf een afstand beheerd worden. Enkele voorbeelden zijn geldautomaten, beveiligingscamera’s, sensoren of verkeerscontrole apparaten.

IoT gateways zijn compact, rugged en beschikken over low-power hardware, Hierdoor zijn deze embedded systemen ideaal te integreren in bestaande industriële netwerkomgevingen. Daarnaast zijn deze IoT gateways open source, waardoor de mogelijkheden tot eigen ontwikkelingen oneindig zijn.

Switches

Industriële switches voorzien gebruikers niet alleen van extra netwerkpoorten, maar zorgen er ook voor dat verzonden datapakketten automatisch op de juiste plek komen. Deze datapakketten worden alleen naar één specifieke locatie binnen uw netwerk worden verstuurd. Hierdoor wordt het netwerk minder belast, waardoor er meer bandbreedte voor andere applicaties overblijft.

PoE Switches

Naast reguliere switches vindt u ook PoE switches in ons assortiment. PoE staat voor Power over Ethernet, middels deze technologie wordt de aangesloten apparatuur met stroom gevoed en gelijktijdig met het internet verbonden. Deze industriële switches voldoen aan de IEEE 802.3af (PoE) en de 802.3at (PoE+) standaard. Hierdoor kan de aangesloten apparatuur met maar liefst 30 W aan stroom gevoed worden. Industriële PoE switches zijn in staat om zowel op mode A als op mode B te opereren. Hierdoor kan deze apparatuur met PD en PSE apparatuur communiceren.( PD, Powered Device PSE, Power Sourcing Equipment)

Unmanaged Switches

Een unmanaged industriële switch opereert als een basisapparaat. Het is niet mogelijk om netwerkfuncties zoals Virtual Lan (VLAN) of Quality of Service(QoS) in te stellen. Met een unmanaged industriële switch wordt dus alleen het aantal netwerkpoorten binnen het netwerk uitgebreid.

Al onze unmanaged industriële switches zijn ontworpen als plug-and-play device en zijn door onze leveranciers uitgebreid getest op diverse industriële omgevingsfactoren. Deze unmanaged switches voldoen dan ook aan alle industriële EMI/EMC standaarden.

Managed Switches

Managed switches bieden daarentegen meer netwerkmogelijkheden. Zo is het bijvoorbeeld mogelijk om de snelheid van de Ethernet poorten te configureren. Ook kunnen de beveiligingsinstellingen worden aangepast. Zelfs zijn netwerkfuncties zoals VLAN en QoS volledig configureerbaar. Kortom, met behulp van een Command Line Interface (CLI) kunt u een managed switch volledig naar u eigen wensen configureren.

Managed switches moeten aan bepaalde netwerk criteria voldoen om in een industrieel netwerk geïmplementeerd te kunnen worden. Onder deze criteria vallen onder andere: IPv6, DDM, SSH/SSL, ACL, IGMP v3 en DHCP. In ons assortiment vindt u industriële SNMP managed switches die over deze functies beschikken. Ook wordt worden functies zoals ITU G.8032 of Pro-Ring ondersteunt om een hoogwaardig redundant industrieel netwerk te kunnen garanderen.

Al onze managed switches zijn ontworpen om in zeer uitdagende industriële omgevingen ingezet te worden. Deze devices zijn evenals onze unmanaged switches uitgebreid getest op schokken, trillingen en EMC.

MIL/COTS

Mil-spec ethernet switches zijn ontwikkeld om in zeer uitdagende rugged omgevingen ingezet te worden. Deze industriële switches bestaan uit zorgvuldig geselecteerde interne en externe ultra-rugged componenten. De toegepaste hardware is dan ook uitermate intensief getest om aan de CE, MIL-STD810, MIL-STD704F en MIL-STD 1275D standaarden te kunnen voldoen. Dit type switches worden ook wel Rugged COTS (Custom Off The Shelf) genoemd en zijn speciaal ontwikkeld om blootgesteld te kunnen worden aan stof, extreme temperaturen, schokken & trillingen en aan vocht.

Deze rugged ethernet-switches bieden een uitgebreide netwerkprotocolondersteuning, beveiliging, beheer en aanpassingsmogelijkheden. Hierdoor zijn deze devices uitermate geschikt voor de meest kritische MIL/AERO applicaties.

Media Converters

Industriële media converters zijn ontworpen om het lokale industriële koperdraad Ethernet netwerk uit te breiden met een additioneel glasvezelnetwerk. Met behulp van deze devices kan er op zeer onbereikbare plekken een single-point connectie met een Ethernet apparaat gerealiseerd worden. Door ether-to-fiber media converters toe te passen kan er maar liefst een afstand van 120 km overbrugt worden.

Op Arcobel.com vindt u managed en unmanaged industriële media converters, die voor een breed scala aan applicaties gebruikt kunnen worden. Ook leveren wij PoE media converters, waarmee zowel stroom als data naar een gewenst punt verzonden kan worden.

Aandachtspunten

Bij het selecteren van media converter moet men rekening houden met zaken zoals: de data rate, de fiber mode en de golflengte. Deze benodigdheden verschillen per applicatie.

Unmanaged Media Converters

Op het gebied van unmanaged media converters levert Arcobel een breed aanbod aan oplossingen, variërend van fiber to fiber, fiber to Ethernet en multi-mode to single mode.

Managed Media Converters

Onze managed media converters bieden een fiber connectivity oplossing, gecombineerd met additionele netwerk monitoring mogelijkheden, fault detection en remote configuratie functionaliteiten. Ook kan er met deze managed oplossingen een fiber to fiber of fiber to Ethernet verbinding gerealiseerd worden. Deze managed media converters zijn in zowel een multi-mode als single-mode verkrijgbaar.

PoE Media Converters

PoE media converters combineren stroom en data overdracht via één kabel. Deze oplossing biedt gebruikers een koper naar fiber verbinding, terwijl de apparatuur gelijktijdig met stroom gevoed wordt. Hiermee kunt u bijvoorbeeld IP camera’s, VoIP telefoons en draadloze access points op grote afstand gelijktijdig van stroom en internet voorzien.

SFP Transceiver Modules

SFP transceiver staat voor small form-factor pluggable transceiver. Een SFP transceiver kan zowel gegevens verzenden als ontvangen. Een SFP-transceiver is een compact, hot-swappable apparaat dat op een fysieke poort van een netwerkapparaat kan worden aangesloten. SFP-optica worden in communicatienetwerken gebruikt en hebben een zendzijde (Tx) en een ontvangende zijde (Rx).

De modules zijn bedoeld om een koperdraad kabel of glasvezel kabel op aan te sluiten. Door de komst van glasvezel zijn ook de snelheid capaciteiten van de SFP modules vergroot, variërend van 125 Mbps tot 2 Gbps. Sommige van deze SFP modules kunnen bi directioneel werken, deze modules kunnen dus een fiber-koperdraad en een koperdraad-fiber verbinding realiseren.

SFP-optica zijn ontworpen om verschillende communicatiestandaarden te ondersteunen, waaronder SONET, Gigabit Ethernet en Fibre Channel. De SFP-interfaces op netwerkapparaten bieden een modulaire interface, die gemakkelijk aan specificaties voor glasvezel en koperen netwerken kan worden aangepast.

Single-Mode SFP vs. Multi-Mode SFP

De SFP-transceivers zijn compatible met verschillende soorten optische vezels. Single-mode SFP’s werken met een single-mode glasvezelverbinding. Ook bestaan er SFP’s die met een multi-mode glasvezelverbinding compatibel zijn, deze SFP modules staan bekend als multi-mode SFP's.

Single-mode fiber heeft een kleinere kern en een smal golflengte pad. Dit betekent dat single-mode een hogere bandbreedte heeft en langere transmissieafstanden kan bereiken. Single-mode SFP transceivers werken voornamelijk in golflengten van 1310 nm en 1550 nm en kunnen afstanden bereiken van 2 KM tot maar liefst 120 KM.

Multi-mode fiber gebruikt een veel grotere kern en een langere lichtgolflengte. De multi-mode SFP transceivers worden gebruikt voor korte afstandstransmissies tot 500 m. Deze SFP's werken op een golflengte van 850 nm. Hoewel het niet mogelijk is om over lange afstanden data te transporteren, kan deze verbinding vele soorten optische signalen transporteren.

MSA SFP Modules

Grote fabrikanten verkopen SFP modules met non MSA conform EEPROM contents. Deze SFP modules beschikken weliswaar over dezelfde mechanische en elektrische parameters als MSA conform SFP’s, echter kunnen deze modules niet in MSA- based netwerk producten geïntegreerd worden. In ons assortiment vindt u SFP modules, die wel aan de MSA standaard voldoen. Dit betekent dat deze MSA SFP modules compatible zijn met MSA-based netwerk apparatuur.

Op Arcobel.com vindt u een breed assortiment aan SFP-modules. Deze modules kunnen voor verschillende afstanden (max. 80 km), verschillende aansluitingen en wisselende snelheden toegepast worden.

Product aan uw winkelwagen toegevoegd

Bekijk winkelwagen

Product aan uw offerte aanvraag toegevoegd

Bekijk offerte aanvraag